ЩО ЛЮБИТЬ МОЗОК
Коли темп життя пришвидшується, що особливо відчувається у великих містах, ми не завжди встигаємо вживати корисну їжу, і можемо харчуватися у фастфуді (я інколи так роблю), або взагалі не встигати поїсти і згадувати про нагальну потребу пізно увечері. Часто ми не виконуємо фізичні вправи, бо просто не знаходимо часу на них, хоча знаємо про користь, яку вони приносять.
Натомість наш мозок і організм в цілому, люблять іншу їжу, фізичну активність і до гаджетів ставляться не зовсім позитивно (про гаджети незабаром). Тому хочу поділитися досвідом з приводу продуктів та дій, які допомагають нашому мозку наповнюватися енергією та розвиватися.
Отже, яку їжу любить наш мозок:
- Цільні злаки (вівсянка, коричневий рис, ячмінь, булгур);
- Грецькі (Волоські) горіхи;
- Мигдаль;
- Кеш’ю;
- Смородина, лохнина, ожина;
- Полуниця;
- Насіння льону;
- Насіння гарбуза;
- Насіння соняшника;
- Гранат;
- Помідори;
- Броколі;
- Авокадо;
- Часник;
- Зелений чай;
- Яйця;
- Темний шоколад;
Про окремі властивості кожного з вищезгаданих продуктів можна знайти докладну інформацію в інтернеті.
Діяльність, що розвиває мозок та підтримує його в тонусі:
- Сон. Саме так, сон вкрай необхідний для функціонування та розвитку мозку.
- Фізична активність. Завдяки фізичним вправам, які виступають в ролі «швидкісного автомобіля», що доставляє важливі інгредієнти, мозок отримує такі потрібні йому кисень та глюкозу.
- Здобуття Нових знань. Давайте мозку нові дані для обробки – він цього потребує. Якщо в дитинстві Ви мріяли навчитися грати на фортепіано - вперед, ніколи не пізно реалізувати мрію.
- Спілкування. Мозку потрібно живе спілкування з іншими людьми, адже при спілкуванні формуються, виражаються, відстоюються, критикуються, підкріплюються та трансформуються думки, що і є прямою роботою мозку.
- Залишайте час для себе. Побути на одинці – корисно.
- Гумор та сміх підтримують наш мозок.
- Кидайте виклик стереотипам. Спробуйте нову дорогу до роботи, університету, школи, або дитячого садочка (відведіть дитину іншими стежками). Спробуйте зробити звичні речі не домінантною рукою (якщо Ви правша, то спробуйте почистити зуби лівою рукою).
- Ставте під сумнів ту інформацію, яка Вам потрапляє до Вас.
Не забувайте турбуватися про себе про свій психологічний, емоційний та фізичний стан! Робіть ті речі, які Вас розвивають, наповнюють та приносять задоволення.
При потребі, звертайтеся за допомогою!