ПРОЯВЛЯЙТЕ ЦІКАВІСТЬ

Чи спостерігали Ви картину коли діти радіють чомусь новому? Або як поводять себе тварини, якщо в їх полі зору з’являється новий об’єкт? А згадайте, як Ви реагуєте на щось нове? В чому різниця між вашими реакціями та реакціями дітей та тварин?

Більшість з нас оцінює новий досвід з позиції старого. Це не погано і не добре, але це інколи заважає нам подивитись на світ новими очима. Ми можемо втрачати ентузіазм в реалізації певних новинок, після цього займатися відповідною діяльністю стає не цікаво, рутино та сумно.

Так як я стараюсь практикувати mindfulness (усвідомленість/бути тут і тепер) у повсякденному житті – це допомагає побачити звичні речі іншими очима (куштувати ранкову каву так, наче ніколи в житті її не коштувала, роздивлятись струмки дощу на склі – наче ніколи їх не бачила, спостерігати за багряним листочком, який вирішив під’їхати до своєї зупинки на лобовому склі автомобіля і т.д.). Ця техніка називається «погляд новачка». Суть її полягає в тому, що Ви готові побачити звичні для Вас речі так, ніби ви їх ніколи не бачили. Спробуйте це зробити з дітьми, партнером/партнеркою. Уявіть, що ви прилетіли з Марсу і ніколи не бачили дерев, листочків на них, не жбурляли ногами пожовкле листя, ніколи не коштували млинців, ніколи не бачили дітей, людей, тварин і т.д. Попереду цілі вихідні, тому можна провести експеримент «марсіанина» на одинці або з близькими людьми чи домашніми улюбленцями.

Поспостерігайте за своїми відчуттями. Що помітили? Як Вам було?

Цікавіть стимулює наш мозок та підживлює його творчою активністю.

Як час то Ви проявляєте цікавіть у своєму житті?

Будьте здорові, бережіть себе, проявляйте цікавіть та усвідомленість у своєму житті, приймайте зважені рішення.

 

З повагою,
Ольга Коба